Artykuły

Zabezpieczenie trasy przemarszu pieszej pielgrzymki z Lubatowej do Jaślisk

IMG 200                27 sierpnia 2017 r strażacy OSP Lubatowa zabezpieczali przemarsz pieszej pielgrzymki z Lubatowej do Jaślisk na uroczystości odpustowe NMP Królowej Nieba i Ziemi. Organizatorem pielgrzymki był Proboszcz ks. Ryszard Królicki. Trasa pielgrzymki to 15 km.

Wyjście pątników (ponad 160 osób) nastąpiło o godz. 6,25. od kościoła parafialnego w Lubatowej aby z modlitwą dotrzeć do Jaślisk na godz. 10,30

             O godz. 11.00 była sprawowana uroczysta Msza Św. przy ołtarzu polowym na którą dojechało wielu mieszkańców Lubatowej ( tych co zdrowie i okoliczności nie pozwalały na piesze pielgrzymowanie).

W uroczystościach odpustowych był także poczet sztandarowy naszej jednostki w składzie ; Szczęsny Krzysztof, Podlaszczak Grzegorz, Jakieła Patryk.

            W zabezpieczeniu brali udział następujący strażacy: Kałwik Wiesław, Zima Ryszard , Zima Maciej, Zima Stanisław, Zima Robert, Szczurek Mariusz, Matusik Marcin, Jakieła Stanisław.

Zobacz zdjęcia: pielgrzymka

STOP WYPALANIU TRAW !

Czad - cichy zabójca

Go to top