Artykuły

Nowy sprzęt na wyposażeniu OSP Lubatowa

IMG 8041

         Na początku grudnia na wyposażenie OSP Lubatowa wszedł nowy sprzęt:

 

1.      Automatyczny Defibrylator (AED) Samaritan PAD 360p zakupiony  
z otrzymanego dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i środków własnych OSP Lubatowa. Jest to urządzenie  bardzo przydatne do prowadzenia akcji udzielania pierwszej pomocy przy zatrzymaniu akcji serca osoby poszkodowanej. AED znajduje się w garażu OSP i jest dostępne 24 godziny na dobę w razie potrzeby. Wystarczy włączyć syrenę alarmową a w miarę możliwości strażacy ratownicy po przybyciu udzielą pierwszej pomocy. Życzeniem nas strażaków jak i wszystkich mieszkańców Naszej miejscowości jest to, aby ten sprzęt jak najrzadziej był używany
w akcjach ratowniczych ale aby stanowił pewnego rodzaju polisę zabezpieczenia w momencie zagrożenia życia mieszkańców naszej miejscowości.

 

2.      Agregat prądotwórczy Honda ECT 7000 - 7 kW oraz dwa przedłużacze - sprzęt zakupiony z dotacji Wojewódzkiego Oddziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Iwoniczu Zdroju. Nasze działania często są prowadzone nocą i potrzebny jest profesjonalny sprzęt oświetlenia terenu akcji. Agregat prądotwórczy, który wszedł na wyposażenie naszej jednostki będzie stanowił źródło zasilania  sprzętu oświetleniowego a także innego sprzętu  elektrycznego potrzebnego na miejscu prowadzenia działań oraz w miarę możliwości w uzasadnionych przypadkach do użytku mieszkańców naszej miejscowości jak i gminy. Dziękujemy Władzom Gminy Iwonicz Zdrój za wsparcie zakupu agregatu. Jesteśmy wdzięczni i w sposób szczególny dziękujemy Dyrektorowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie za wsparcie naszego zakupu 80-cio %  dotacją.

Zobacz zdjęcia:Nowy sprzęt

STOP WYPALANIU TRAW !

Czad - cichy zabójca

Go to top